Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

ФУТА НЕМАЛ СИЛА ДА ГО ИДЕНТИФИКУВА ТЕЛОТО НА ЛАЌА! Причината е шокантна – таткото во очај поради смртта на синот

-Реклама-Александар Фута Радуловиќ се уште не може да се помири со ненадејната смрт на неговиот син Милан.

Познатиот композитор се уште е во многу тешка психичка состојба, а како што се наближува денот на погребот, кој е планиран за утре, се потешко го поднесува фактот што неговиот помал син веќе не е жив и дека е вратен од Израел во ковчег.

Како што пишува Курир, тврдејќи дека има извор близок до семејството, откако телото на Лаќа во петокот без медиумска помпа беше предадено од Тел Авив во Белград , Фута немал сила да ги идентификува останките на неговиот син.

– На Фута најпрвин му беше многу тешко целата документација која беше потребна за пренесување на телото, но некако успеа со помош на надлежните органи телото на неговиот син наместо во петок да биде доставено во Белград во недела, како што беше првично планирано, планирано, за да се избегнат медиумите на аеродромот и целата врева околу префрлањето на телото – објаснува за Курир извор близок до семејството Радуловиќ.

Сепак, Фута не можеше да го идентификува телото на Лаќа откако беше пренесено во Србија. Тоа беше премногу за него. Тоа во име на семејството го направил еден од неговите блиски пријатели, кој ги потврдил најмрачните сомнежи на семејството.

– Фута не сакаше да оди на препознавање бидејќи сака да се сеќава на својот покоен син каков што бил во текот на животот. Тој рече дека секогаш ќе се сеќава како бил расположен кога се збогувале пред патувањето во Израел и дека не би издржал да го види мртов во ковчег. Истата приказна беше и минатата година, кога тој требаше да оди да го идентификува телото на Марина. Не можеше да ја види Марина во таа состојба, па наместо него тоа го направи Лаќа, кој неодамна за тоа напиша во една од своите колумни – на тој детал од оваа тажна приказна нè потсетува нашиот извор.

sd.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ФУТА НЕМАЛ СИЛА ДА ГО ИДЕНТИФИКУВА ТЕЛОТО НА ЛАЌА! Причината е шокантна – таткото во очај поради смртта на синот

-Реклама-Александар Фута Радуловиќ се уште не може да се помири со ненадејната смрт на неговиот син Милан.

Познатиот композитор се уште е во многу тешка психичка состојба, а како што се наближува денот на погребот, кој е планиран за утре, се потешко го поднесува фактот што неговиот помал син веќе не е жив и дека е вратен од Израел во ковчег.

Како што пишува Курир, тврдејќи дека има извор близок до семејството, откако телото на Лаќа во петокот без медиумска помпа беше предадено од Тел Авив во Белград , Фута немал сила да ги идентификува останките на неговиот син.

– На Фута најпрвин му беше многу тешко целата документација која беше потребна за пренесување на телото, но некако успеа со помош на надлежните органи телото на неговиот син наместо во петок да биде доставено во Белград во недела, како што беше првично планирано, планирано, за да се избегнат медиумите на аеродромот и целата врева околу префрлањето на телото – објаснува за Курир извор близок до семејството Радуловиќ.

Сепак, Фута не можеше да го идентификува телото на Лаќа откако беше пренесено во Србија. Тоа беше премногу за него. Тоа во име на семејството го направил еден од неговите блиски пријатели, кој ги потврдил најмрачните сомнежи на семејството.

– Фута не сакаше да оди на препознавање бидејќи сака да се сеќава на својот покоен син каков што бил во текот на животот. Тој рече дека секогаш ќе се сеќава како бил расположен кога се збогувале пред патувањето во Израел и дека не би издржал да го види мртов во ковчег. Истата приказна беше и минатата година, кога тој требаше да оди да го идентификува телото на Марина. Не можеше да ја види Марина во таа состојба, па наместо него тоа го направи Лаќа, кој неодамна за тоа напиша во една од своите колумни – на тој детал од оваа тажна приказна нè потсетува нашиот извор.

sd.rs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО