Saturday, May 18, 2024
10.8 C
Skopje

ТАГА И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадејно згасна младиот живот на најбараниот хрватски модел

-Реклама-


Успешниот хрватски модел Патрик Цветко почина на 28 годишна возраст.

Хрватските медиуми јавуваат дека Патрик доживеал епилептичен напад, а веста за неговата смрт ја потврдиле неколку негови пријатели.

-Многу брзо откако почнав да рбаотам како модел во Хрватска, стигнаа и првите договори од странство. Првата поголема кампања ја работев за германскиот бренд C&A и ја продолжив соработката со нив уште една година, изјавил во една прилика тој.

Открил дека сака да патува, односно дека е зависен од патувања.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТАГА И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадејно згасна младиот живот на најбараниот хрватски модел

-Реклама-


Успешниот хрватски модел Патрик Цветко почина на 28 годишна возраст.

Хрватските медиуми јавуваат дека Патрик доживеал епилептичен напад, а веста за неговата смрт ја потврдиле неколку негови пријатели.

-Многу брзо откако почнав да рбаотам како модел во Хрватска, стигнаа и првите договори од странство. Првата поголема кампања ја работев за германскиот бренд C&A и ја продолжив соработката со нив уште една година, изјавил во една прилика тој.

Открил дека сака да патува, односно дека е зависен од патувања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО