Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАГАЗИНРЕЦЕПТ: Домашен лек кој ќе ве „излечи“ од мамурлак по празничните прослави

РЕЦЕПТ: Домашен лек кој ќе ве „излечи“ од мамурлак по празничните прослави

-Реклама-


Празничната сезона е резервирана за многу прослави од секаков тип, а на секоја од нив, тешко е да се воздржите од вкусната храна и некоја чашка повеќе алкохол.

Нутриционистката Џесика Сепел открива тоник кој се подготвува во домашни услови.

Потребни состојки:

1 шолја вода
2 лажици јаболков оцет
Прстофат црвен пипер
5 cm ѓумбир, излупен и изрендан
1 капсула пробиотик (може само правот од капсулата)

Начин на подготовка:
Измешајте ги сите состојки во една чаша додека не се соединат и испијте го пијалакот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

РЕЦЕПТ: Домашен лек кој ќе ве „излечи“ од мамурлак по празничните прослави

Реклама


Празничната сезона е резервирана за многу прослави од секаков тип, а на секоја од нив, тешко е да се воздржите од вкусната храна и некоја чашка повеќе алкохол.

Нутриционистката Џесика Сепел открива тоник кој се подготвува во домашни услови.

Потребни состојки:

1 шолја вода
2 лажици јаболков оцет
Прстофат црвен пипер
5 cm ѓумбир, излупен и изрендан
1 капсула пробиотик (може само правот од капсулата)

Начин на подготовка:
Измешајте ги сите состојки во една чаша додека не се соединат и испијте го пијалакот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО