Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАКЕДОНИЈАСлавчо Попоски со најнова временска прогноза: Сончево време со натпросечно високи температури!

Славчо Попоски со најнова временска прогноза: Сончево време со натпросечно високи температури!

-Реклама-


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

И понатаму продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена облачност. Ќе биде претежно тивко.

И понатаму по одделни котлини ќе има појава на магла и на ниска облачност, особено во ноќните, утринските и во претпладневните часови.

Наутро температурите и понатаму ќе се спуштаат до околу, па и под нулата, додека максималните дневни температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови од новата 2023 година продолжува стабилното, суво и сончево време со магла по одделни котлини. Температурите остануваат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ.

И во Скопје останува релативно постудено и со појава на магла и на ниска облачност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски со најнова временска прогноза: Сончево време со натпросечно високи температури!

Реклама


Познатиот метeоролог Славчо Попоски со најнова временска прогноза за Идол.мк

И понатаму продолжува ДОЛГИОТ период на стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена облачност. Ќе биде претежно тивко.

И понатаму по одделни котлини ќе има појава на магла и на ниска облачност, особено во ноќните, утринските и во претпладневните часови.

Наутро температурите и понатаму ќе се спуштаат до околу, па и под нулата, додека максималните дневни температури ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 15 степени.

За време на новогодишната ноќ, како и во првите денови од новата 2023 година продолжува стабилното, суво и сончево време со магла по одделни котлини. Температурите остануваат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ.

И во Скопје останува релативно постудено и со појава на магла и на ниска облачност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО