Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Трагична судбина: Славната Хурем се обидела да се сaмoyбие, па завршила во лудница – ова е причината!

-Реклама-


Познатата турска актерка Мерјем Узерли ja запозна целиот свет во серијата „Сулејман Величествениот“ во улогата на султан Хурем.

Таа е мајка на две ќерки Лара и Лили, а тие и помогнаа да се оттргне од дeпpecивните мисли, лeтapгијата и размислувањата да се откаже од кариерата.

Она што тотално ја скрши по големата слава и популарност е фактот што бившиот партнер ја оставил откако дознала дека е бремена.

Актерката Мерилем Узерли ја добила девојката Лара од романса со брокерот Кан Атеш, но нивната љубовна приказна не завршила славно, бидејќи тој ја оставил веднаш штом дознал дека е бремена.

По ужасен нервен слом, според пишувањата на медиумите, актерката Мерјем Узерли се обидела да се сaмoyбие скокајќи од балконот, но за среќа поминала само со полесни повреди. Набрзо била хоспитализирана во дyшeвна болница во Берлин.

По неколку месеци успеала да се опорави и да и се посвети на својата ќерка, а пред нешто помалку од една година добила уште една ќерка Лили, но не сака да зборува за таткото на детето, бидејќи смета дека може влијае на нивната врска.

Да потсетиме, актерката Мерјем Узерли го постигна светското признание на само 28 години и на овој начин доби улога во познатата серија.

– Еден пријател слушнал дека долго време бараат главна актерка за овој проект. Веднаш се заинтересирав и телефонски се јавив во продукцијата. Веднаш по аудицијата ми рекоа дека ја добив улогата. Затоа морав да живеам една година во Турција, што беше добро за да ги запознаам моите корени – изјави еднаш Хурем.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагична судбина: Славната Хурем се обидела да се сaмoyбие, па завршила во лудница – ова е причината!

-Реклама-


Познатата турска актерка Мерјем Узерли ja запозна целиот свет во серијата „Сулејман Величествениот“ во улогата на султан Хурем.

Таа е мајка на две ќерки Лара и Лили, а тие и помогнаа да се оттргне од дeпpecивните мисли, лeтapгијата и размислувањата да се откаже од кариерата.

Она што тотално ја скрши по големата слава и популарност е фактот што бившиот партнер ја оставил откако дознала дека е бремена.

Актерката Мерилем Узерли ја добила девојката Лара од романса со брокерот Кан Атеш, но нивната љубовна приказна не завршила славно, бидејќи тој ја оставил веднаш штом дознал дека е бремена.

По ужасен нервен слом, според пишувањата на медиумите, актерката Мерјем Узерли се обидела да се сaмoyбие скокајќи од балконот, но за среќа поминала само со полесни повреди. Набрзо била хоспитализирана во дyшeвна болница во Берлин.

По неколку месеци успеала да се опорави и да и се посвети на својата ќерка, а пред нешто помалку од една година добила уште една ќерка Лили, но не сака да зборува за таткото на детето, бидејќи смета дека може влијае на нивната врска.

Да потсетиме, актерката Мерјем Узерли го постигна светското признание на само 28 години и на овој начин доби улога во познатата серија.

– Еден пријател слушнал дека долго време бараат главна актерка за овој проект. Веднаш се заинтересирав и телефонски се јавив во продукцијата. Веднаш по аудицијата ми рекоа дека ја добив улогата. Затоа морав да живеам една година во Турција, што беше добро за да ги запознаам моите корени – изјави еднаш Хурем.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО