Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАКЕДОНИЈАПрегазен уште еден пешак на патиштата низ Македонија

Прегазен уште еден пешак на патиштата низ Македонија

-Реклама-


Вчера на улицата „Александар Македонски“ во Радовиш потешко е повреден М.П. (71) од истиот град откако во него удрил автомобил „фолксфаген пасат“ управуван од В.М. (50) од Радовиш, информираа денеска од СВР Струмица.

Од ударот пешакот се здобил со тешки телесни повреди кои биле констатирани во Здравствен дом Радовиш.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Прегазен уште еден пешак на патиштата низ Македонија

Реклама


Вчера на улицата „Александар Македонски“ во Радовиш потешко е повреден М.П. (71) од истиот град откако во него удрил автомобил „фолксфаген пасат“ управуван од В.М. (50) од Радовиш, информираа денеска од СВР Струмица.

Од ударот пешакот се здобил со тешки телесни повреди кои биле констатирани во Здравствен дом Радовиш.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО