Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Протест пред судот во Тетово: „Убиeцoт има име, правда за Бахарин“

-Реклама-Со качулка на главата и поглед кон земја, 17 годишната девојка која е осомничена за yбиство на 16 годишното момче денеска од тетовско Бањиче, денеска беше донесена во Основниот суд во Тетово.

Како што јавува порталот на албански јазик „Тетовасот“, девојката денеска требало да даде исказ пред судијата. Додека таа беше во судот, пред зградата се собраа другарите на момчето кое извикуваа „Убиeцoт има име, правда за Бахарин“. Со солзи во очите бараа правда за својот другар.

Основното јавно обвинителство Тетово пред неколку дена потврди дека 17-годишна девојка е осомничена дека со умисла лишила од живот дете на возраст од 16 години.

Телото на момчето беше извлечено од водите на реката Пена, по што се утврди дека е лишено од живот.- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Протест пред судот во Тетово: „Убиeцoт има име, правда за Бахарин“

-Реклама-Со качулка на главата и поглед кон земја, 17 годишната девојка која е осомничена за yбиство на 16 годишното момче денеска од тетовско Бањиче, денеска беше донесена во Основниот суд во Тетово.

Како што јавува порталот на албански јазик „Тетовасот“, девојката денеска требало да даде исказ пред судијата. Додека таа беше во судот, пред зградата се собраа другарите на момчето кое извикуваа „Убиeцoт има име, правда за Бахарин“. Со солзи во очите бараа правда за својот другар.

Основното јавно обвинителство Тетово пред неколку дена потврди дека 17-годишна девојка е осомничена дека со умисла лишила од живот дете на возраст од 16 години.

Телото на момчето беше извлечено од водите на реката Пена, по што се утврди дека е лишено од живот.ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО