Saturday, May 18, 2024
10.8 C
Skopje

Тешка сообраќајка во Скопје, повредени повеќемина

-Реклама-

На 06.09.2023 во 23.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Московска“ и ул.„Женевска“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел астра“, управувано од М.Т.(22) од Скопје и патничко возило „хјундаи акцент“, управувано од М.Ц.(56) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Реклама

Во несреќата, М.Т. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, додека М.Ц.(56) и неговиот сопатник Х.П.(21) од Скопје се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ – Скопје.

-Реклама-

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајка во Скопје, повредени повеќемина

-Реклама-

На 06.09.2023 во 23.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Московска“ и ул.„Женевска“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел астра“, управувано од М.Т.(22) од Скопје и патничко возило „хјундаи акцент“, управувано од М.Ц.(56) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Реклама

Во несреќата, М.Т. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, додека М.Ц.(56) и неговиот сопатник Х.П.(21) од Скопје се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ – Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО