Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАКЕДОНИЈАМалолетничка прегазена од млад возач, итно пренесена во болница

Малолетничка прегазена од млад возач, итно пренесена во болница

-Реклама-

На 08.09.2023 околу 20:25 часот во Куманово, на крстосница од бул.„3 Македонска ударна бригада“, ул.„Б.Б.Гуцман“ и локален пат кон с.Проевце, патничко моторно возило „фиат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од К.Ј.(24) од с.Тромеѓа, кумановско, удрило во малолетен пешак од Куманово.

Loading…
По несреќата малолетничката била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Малолетничка прегазена од млад возач, итно пренесена во болница

Реклама

На 08.09.2023 околу 20:25 часот во Куманово, на крстосница од бул.„3 Македонска ударна бригада“, ул.„Б.Б.Гуцман“ и локален пат кон с.Проевце, патничко моторно возило „фиат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од К.Ј.(24) од с.Тромеѓа, кумановско, удрило во малолетен пешак од Куманово.

Loading…
По несреќата малолетничката била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО