Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСВЕТ(ВИДЕО) Новороденче извлечено од урнатините во Мароко

(ВИДЕО) Новороденче извлечено од урнатините во Мароко

-Реклама-

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко се зголемува од час во час, а спасувачите се тркаат со времето за да спасат што повеќе животи.

На социјалните мрежи се појави видео од неверојатното спасување на новороденче од урнатините на зграда. Бебето за чудо е извлечено живо и здраво.

Бројот на загинатите во разорниот земјотрес што го погоди Мароко достигна 1.037.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Новороденче извлечено од урнатините во Мароко

Реклама

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко се зголемува од час во час, а спасувачите се тркаат со времето за да спасат што повеќе животи.

На социјалните мрежи се појави видео од неверојатното спасување на новороденче од урнатините на зграда. Бебето за чудо е извлечено живо и здраво.

Бројот на загинатите во разорниот земјотрес што го погоди Мароко достигна 1.037.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО