Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeКОШАРКА(ВИДЕО) Српските кошаркари во солзи по поразот од Германија

(ВИДЕО) Српските кошаркари во солзи по поразот од Германија

-Реклама-

Репрезентацијата на Германија е нов светски шампион во кошарка. „Панцерите“ славеа во големото финале против Србија со резултат 83-77 и дојдоа до првото историско злато за својата земја.

Германија стигна до првиот златен медал во историјата, додека за Србија ова беше втор пораз во големото финале, по Мундобаскетот во 2014 година. Кошаркарите на Светислав Пешиќ одиграа извонреден турнир, но повторно ќе мора да се задоволат со сребрениот медал.

Српските кошаркари по поразот беа во солзи, а најнеутешен беше младиот кошаркар на Мајами Хит, нема дилема дека пред него е голема кошаркарска иднина и дека повторно ќе има можност да и донесе злато на Србија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Српските кошаркари во солзи по поразот од Германија

Реклама

Репрезентацијата на Германија е нов светски шампион во кошарка. „Панцерите“ славеа во големото финале против Србија со резултат 83-77 и дојдоа до првото историско злато за својата земја.

Германија стигна до првиот златен медал во историјата, додека за Србија ова беше втор пораз во големото финале, по Мундобаскетот во 2014 година. Кошаркарите на Светислав Пешиќ одиграа извонреден турнир, но повторно ќе мора да се задоволат со сребрениот медал.

Српските кошаркари по поразот беа во солзи, а најнеутешен беше младиот кошаркар на Мајами Хит, нема дилема дека пред него е голема кошаркарска иднина и дека повторно ќе има можност да и донесе злато на Србија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО