Thursday, February 22, 2024
7.8 C
Skopje
spot_img

Пробајте го овој чудотворен мелем ако имате болка во зглобовите

-Реклама-

Постојат повеќе причини за болка во зглобовите – траума, преоптеретување, скршеница, артритис, реума…

Реклама
-Реклама-

За да си помогнете, направете лековит мелем во чија основа се медот, сенфот, солта и водата.

-Реклама-

Состојки:

-1 лажица мед

-1 лажица сенф (лут)

-1 лажица ситна сол

-1 лажица вода

Подготовка

Сите состојки темелно помешајте ги се додека не добиете хомогена смеса. Ставете ја мешавината во празна кутија од крема или некој друг вид на амбалажа. Мелемот чувајте го во фрижидер.

Примена:

Болното место добро намачкајте го со оваа маст и направете облога, односно ставете најлонска кеса и преку неа заврзете со топол, најдобро волнен шал. Облогата држете ја околу 1,5-2 часа.

Третманот е најдобро да го правите пред спиење, така што по отстранувањето на облогата, болниот зглоб ќе остане во мирна состојба.

Третманот повторувајте го 4-5 дена последователно.

Ефектот ќе го почувствувате по првата процедура. Потоа повторете по потреба.

При примената на природни лекови, претходно консултирајте се со вашиот лекар.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Пробајте го овој чудотворен мелем ако имате болка во зглобовите

Реклама

Постојат повеќе причини за болка во зглобовите – траума, преоптеретување, скршеница, артритис, реума…

За да си помогнете, направете лековит мелем во чија основа се медот, сенфот, солта и водата.

Состојки:

-1 лажица мед

-1 лажица сенф (лут)

-1 лажица ситна сол

-1 лажица вода

Подготовка

Сите состојки темелно помешајте ги се додека не добиете хомогена смеса. Ставете ја мешавината во празна кутија од крема или некој друг вид на амбалажа. Мелемот чувајте го во фрижидер.

Примена:

Болното место добро намачкајте го со оваа маст и направете облога, односно ставете најлонска кеса и преку неа заврзете со топол, најдобро волнен шал. Облогата држете ја околу 1,5-2 часа.

Третманот е најдобро да го правите пред спиење, така што по отстранувањето на облогата, болниот зглоб ќе остане во мирна состојба.

Третманот повторувајте го 4-5 дена последователно.

Ефектот ќе го почувствувате по првата процедура. Потоа повторете по потреба.

При примената на природни лекови, претходно консултирајте се со вашиот лекар.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО