Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Трагедија во Македонија: Загина 20-годишно момче

-Реклама-

Дваесетгодишно момче од Облешево влера почина како последица од тешките телесни повреди здобиени во сообраќајна несреќа на локалниот пат кон селото Бања.

Реклама

Обидот да му биде укажана медицинска помош бил неуспешен, а лекарите во Општата болница во Кочани ја констатирале смртта.

-Реклама-

-Околу 5:48 часот во Полициската станица во Кочани е пријавено дека 20-годишниот А.М. од Облешево, управувајќи патничко возило „поло“ со штипски регистарски ознаки, излетал од коловозот на локалниот патен правец Облешево – Бања. Тој бил пренесен во болницата во Кочани каде починал од здобиените повреди, истакна Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

-Реклама-

Во возилото немало сопатници, а екипа на Одделението за внатрешни работи од Кочани направила увид на местото на несреќата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Македонија: Загина 20-годишно момче

-Реклама-

Дваесетгодишно момче од Облешево влера почина како последица од тешките телесни повреди здобиени во сообраќајна несреќа на локалниот пат кон селото Бања.

Реклама

Обидот да му биде укажана медицинска помош бил неуспешен, а лекарите во Општата болница во Кочани ја констатирале смртта.

-Околу 5:48 часот во Полициската станица во Кочани е пријавено дека 20-годишниот А.М. од Облешево, управувајќи патничко возило „поло“ со штипски регистарски ознаки, излетал од коловозот на локалниот патен правец Облешево – Бања. Тој бил пренесен во болницата во Кочани каде починал од здобиените повреди, истакна Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

Во возилото немало сопатници, а екипа на Одделението за внатрешни работи од Кочани направила увид на местото на несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО