Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeРАКОМЕТПочина поранешен ракометар на Бутел на 40 години

Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години

-Реклама-

По кратко боледување почина поранешниот ракометар на Бутел Скопје, Алексеј Григорјев, пренесува рускиот медиум „Брз Центар“

40-годишниот Григорјев во последниот период се бореше со тешка болест, но за жал ја загуби најважната битка.

Русинот во македонскиот шампионат играше во сезоната 2018/19, и го носеше дресот на Бутел Скопје, тогашниот дебитант во македонската елита.

Во својата кариера насапуваше во Динамо Астрахан, во Нева Санкт Петербург, во Мешков Брест, Мотор Запорожје, Балатонфуреди, Мезоковешди, Потаиса Турда, Макаби Ашдод и Селка Ескишехир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години

Реклама

По кратко боледување почина поранешниот ракометар на Бутел Скопје, Алексеј Григорјев, пренесува рускиот медиум „Брз Центар“

40-годишниот Григорјев во последниот период се бореше со тешка болест, но за жал ја загуби најважната битка.

Русинот во македонскиот шампионат играше во сезоната 2018/19, и го носеше дресот на Бутел Скопје, тогашниот дебитант во македонската елита.

Во својата кариера насапуваше во Динамо Астрахан, во Нева Санкт Петербург, во Мешков Брест, Мотор Запорожје, Балатонфуреди, Мезоковешди, Потаиса Турда, Макаби Ашдод и Селка Ескишехир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО