Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Голема трагедија: Едно лице загина во пожар во Скопје

-Реклама-

Едно лице загина во пожар, кој вчерњизбувна во стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром.

Реклама

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека утрово, во 9:35 часот имале пријава за пожар.

-Реклама-

– Интервениравме со три противпожарни возила, а гореше на четвртиот кат од петкатницата. Затекнавме целосно опожарен стан, со пламен кој излегуваше надвор од прозорците, изјави за МИА командантот на скопската Противпожарна единица Звонко Томески.

-Реклама-

На местото биле илезени и екипи на итната медицинска помош, а нема други повредени лица. (МИА)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Голема трагедија: Едно лице загина во пожар во Скопје

-Реклама-

Едно лице загина во пожар, кој вчерњизбувна во стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром.

Реклама

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека утрово, во 9:35 часот имале пријава за пожар.

– Интервениравме со три противпожарни возила, а гореше на четвртиот кат од петкатницата. Затекнавме целосно опожарен стан, со пламен кој излегуваше надвор од прозорците, изјави за МИА командантот на скопската Противпожарна единица Звонко Томески.

На местото биле илезени и екипи на итната медицинска помош, а нема други повредени лица. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО