Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Славчо Попоски најавува: Зимата пристигнува во Европа

-Реклама-

Земјите од североисточна, како и од источна европа на средината од седмицата ќе бидат зафатени од првото влијание на поларниот вртлог кој ќе донесе значително пониски температури на воздухот, но и снег. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината.

Реклама

Температурите понекаде ќе се спуштаат и под нулата, но сепак овој бран ќе биде далеку од нашиот регион.

-Реклама-

Како што најавивме кај нас продолжува така нареченото “Мини лето”. Врнежи кај нас не се очекуваат.

Се на се, во следниот период ќе започне да се чувствува силата на зимата во делови од европскиот континент.

Од друга страна пак, западот од европа ќе биде многу потопол со невообичаено високи температури на воздухот.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Славчо Попоски најавува: Зимата пристигнува во Европа

Реклама

Земјите од североисточна, како и од источна европа на средината од седмицата ќе бидат зафатени од првото влијание на поларниот вртлог кој ќе донесе значително пониски температури на воздухот, но и снег. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината.

Температурите понекаде ќе се спуштаат и под нулата, но сепак овој бран ќе биде далеку од нашиот регион.

Како што најавивме кај нас продолжува така нареченото “Мини лето”. Врнежи кај нас не се очекуваат.

Се на се, во следниот период ќе започне да се чувствува силата на зимата во делови од европскиот континент.

Од друга страна пак, западот од европа ќе биде многу потопол со невообичаено високи температури на воздухот.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО