Tuesday, July 23, 2024
33.8 C
Skopje

Трагедија во Македонија: 18-годишник загина во сообраќајна несреќа

-Реклама-

Ноќеска четириесетина минути по полноќ во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Гостивар-Тетово, на наплатната станица Гостивар, патничко моторно возило „сеат ибица“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18-годишниот Е.З. од гостиварско Чегране излетало од коловоз и удрило во бетонски столб.

Реклама

Во несреќата, Е.З. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, а на пат за
Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје им подлегнал на повредите.

-Реклама-

На местото на несреќата јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи извршиле комплетен увид.

-Реклама-

По наредба на јавниот обвинител ќе се врши обудкција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Македонија: 18-годишник загина во сообраќајна несреќа

-Реклама-

Ноќеска четириесетина минути по полноќ во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Гостивар-Тетово, на наплатната станица Гостивар, патничко моторно возило „сеат ибица“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 18-годишниот Е.З. од гостиварско Чегране излетало од коловоз и удрило во бетонски столб.

Реклама

Во несреќата, Е.З. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, а на пат за
Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје им подлегнал на повредите.

На местото на несреќата јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи извршиле комплетен увид.

По наредба на јавниот обвинител ќе се врши обудкција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО