Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Направете сами: Eфикасно средство против БИГОР, не остава траги од вода

-Реклама-

Наместо да купувате скапи препарати за отстранување на бигорот или мувлата од кадата, самите можете да направите ефикасно средство за чистење.

Реклама

Зa овој спреј ви е потребно:

-Реклама-

150 МЛ АЛКОХОЛЕН ОЦЕТ
150 МЛ ДЕТЕРГЕНТ ЗА САДОВИ

-Реклама-

Најпрво загрејте го оцетот па ставете го во шише со распрскувач. Додадете го детергентот и протресете за да се измешаат состојките. Испрскајте ја кадата и оставете да отстои 30 минути. Потоа, пребришете ја со сунѓер и исплакнете ја со топла вода.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Направете сами: Eфикасно средство против БИГОР, не остава траги од вода

-Реклама-

Наместо да купувате скапи препарати за отстранување на бигорот или мувлата од кадата, самите можете да направите ефикасно средство за чистење.

Реклама

Зa овој спреј ви е потребно:

150 МЛ АЛКОХОЛЕН ОЦЕТ
150 МЛ ДЕТЕРГЕНТ ЗА САДОВИ

Најпрво загрејте го оцетот па ставете го во шише со распрскувач. Додадете го детергентот и протресете за да се измешаат состојките. Испрскајте ја кадата и оставете да отстои 30 минути. Потоа, пребришете ја со сунѓер и исплакнете ја со топла вода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО