Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Попоски: Во следните денови натпросечно топло во Македонија

-Реклама-

Во Македонија и понатаму продолжува натпросечно топлото време преку ден, но наутро ќе биде доста свежо со минимални температури кој на повеќе места ќе се спуштаат под 10- степени, а во Малешевијата тие ќе се спуштат до околу 2-3 степени над нулата.

Реклама

Максималните дневни температури на воздухот ќе бидат натпросечно високи и ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени.

-Реклама-

Времето ќе биде сончево со мала до умерена, повремено и локално и позначителна облачност.

Во недела во најголем дел од државава ќе дува засилен ветер од северен правец, додека во понеделник ќе има краткотраен пад на температурата за 5 до 8 степени и тогаш максималната дневна температура на воздухот ќе се искачува во интервалот од 14 до 22 степени, потоа следува нов пораст на максималната температура (Мини лето).

Така нареченото Мини лето искористете го максимално, затоа што судејќи според долгорочните анализи на времето ни следува многу студена зима со многу снег.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Попоски: Во следните денови натпросечно топло во Македонија

Реклама

Во Македонија и понатаму продолжува натпросечно топлото време преку ден, но наутро ќе биде доста свежо со минимални температури кој на повеќе места ќе се спуштаат под 10- степени, а во Малешевијата тие ќе се спуштат до околу 2-3 степени над нулата.

Максималните дневни температури на воздухот ќе бидат натпросечно високи и ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена, повремено и локално и позначителна облачност.

Во недела во најголем дел од државава ќе дува засилен ветер од северен правец, додека во понеделник ќе има краткотраен пад на температурата за 5 до 8 степени и тогаш максималната дневна температура на воздухот ќе се искачува во интервалот од 14 до 22 степени, потоа следува нов пораст на максималната температура (Мини лето).

Така нареченото Мини лето искористете го максимално, затоа што судејќи според долгорочните анализи на времето ни следува многу студена зима со многу снег.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО