Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела

-Реклама-

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Реклама

Овен

-Реклама-

Работа: Вашиот владетел Марс, на 12 октомври, навлегува во астролошкото поле на финансиите, поради што се препорачува дополнителна претпазливост при земање кредити, вложување пари во градежни работи или купување и продавање недвижен имот. За време на затемнувањето на Сонцето во Вага, околу 14 октомври, избегнувајте склучување договори и потпишување договори, како и конфликти со соработниците и колегите.

-Реклама-

Љубов: На почетокот на периодот, во клуб или на спортска трибина, можете да сретнете Лав. По 9 октомври, со влегувањето на Венера во Девица, некој што го познавате преку работа ви го привлекува вниманието. Аспектите на Плутон, симболот на страста, кој оди директно на 11 октомври, ви носат љубоморни сцени со саканата личност.

Здравје: Подложност на повреди.

Бик

Работа: Вашата владетелка, Венера, влегува во пословично вредната Девица на почетокот на периодот, што ви носи шанси за нови креативни аранжмани. Сепак, внимавајте да не ве измами личност која се претставува како пријател. За време на затемнувањето на Сонцето во шестата астролошка куќа, околу 14 октомври, избегнувајте склучување договори и потпишување договори.

Љубов: Во првата половина од периодот преку пријател можете да запознаете уметник или спортист. Марс, акционата планета која владее со вашите врски, на 12 октомври влегува во посесивна Шкорпија, носејќи ви љубоморни сцени со саканата личност. Избегнувајте конфликти и расправии со помладите членови на семејството.

Здравје: Подложност на инфекции.

Близнаци

Работа: Поради предизвикувачките аспекти на вашиот владетел Меркур, се препорачува претпазливост кога склучувате партнерски договори со лица кои живеат во странство. По 11 октомври, директното преминување на Плутон преку куќата на финансиите, ве предупредува да внимавате на вашите трошоци. Во времето на затемнувањето на Сонцето, на 14 октомври, може да дојде до неочекуван исход од договор за креативен проект.

Љубов: Спротивноста меѓу Сатурн и Венера, владетелот на вашиот љубовен живот, по 9 октомври носи заладување на односите со долгогодишниот партнер. Со влегувањето на Марс во Шкорпија, по 12 октомври, слободните Близнаци можат да запознаат секси личност преку пријател. Добивате покана да имате средба со Вага.

Здравје: Подобрете го вашиот имунитет.

Рак

Работа: Периодот започнува со вашиот владетел Месечината во домот на бизнисот, која ви носи пари. Венера во Девица, по 9 октомври, носи и зголемување на заработката, преку соработка со Близнаци, Девица или Шкорпија. Сепак, внимавајте да не бидете измамени. Во моментот на затемнувањето на Сонцето во Вага, на 14 октомври, доаѓа до промена на плановите поврзани со самостојна активност.

Љубов: Во текот на оваа недела долгогодишниот партнер може да се позиционира на таков начин што ќе се чувствувате подредено во однос на него. Планетата на страста и посесивноста на Марс во астролошката куќа на љубовта по 12 октомври најавува љубоморни сцени со саканата личност. На крајот од периодот ќе се сретнете со Јарец.

Здравје: Промени во расположението.

Лав

Работа: На почетокот на неделата договор за соработка со Вага ви носи приходи, доколку се занимавате со интелектуалец или занимање што подразбира почести патувања. Напнатиот аспект меѓу Сатурн и Венера, по 9 октомври, забавува некои работи. По 12 октомври станувате попребирливи кога станува збор за ангажирање во нов проект, па може да дојде до конфликт со колегите.

Љубов: Периодот започнува со Месечината во вашиот знак, која формира тригона со Нептун, што ви носи романтична средба со Стрелец. Во втората половина од периодот подалеку од расправии во домот. Во моментот на затемнување на вашиот владетел, Сонцето, на 14 октомври, партнерот ќе очекува од вас да направите компромис за заеднички план.

Здравје: Чувствителен стомак.

Девица

Работа: Деловните напнати аспекти на Меркур, планетата на логиката и комуникацијата, која владее и со вашиот знак и со вашата кариера, во текот на целиот период, негативно влијаат на договорите за ангажман со странци. По 12 октомври бидете повнимателни во договарањето на нови проекти. За време на затемнувањето на Сонцето во астролошката куќа на парите, на 14 октомври можни се вонредни трошоци.

Љубов: Планетата на љубовта, Венера, влегува во вашиот знак на 9 октомври, формирајќи секстил со Марс, симболот на страста, кој поволно влијае на вашиот емотивен живот, доколку сте слободни. Спротивставувањето со Нептун, владетелот на партнерските односи, предизвикува сомневање во верноста на вашиот брак или долгогодишниот партнер.

Здравје: Опасност во сообраќајот.

Вага

Работа: Периодот не е поволен за инвестиции во нови проекти поврзани со странство. Директниот премин на Плутон, кој управува со вашите работи, по 11 октомври ветува подобра финансиска состојба. За време на затемнувањето на Сонцето во вашиот знак, на 14 октомври, можни се вонредни трошоци, доколку вашето занимање е поврзано со медиумите или некој вид на професионален развој.

Љубов: Вашиот владетел Венера, на полето на тајните, по 9 октомври ви носи средба со стара љубов или тајна романса со некој што го познавате преку работа. По 12 октомври, со влегувањето на владетелот на вашиот љубовен живот, Марс, во Шкорпија, ќе имате страсна средба со личност која носи униформа на работа.

Здравје: Чувствителни уринарни патишта.

Шкорпија

Работа: Вашиот владетел Плутон, симболот на моќта и богатството, оди директно на 11 октомври, отворајќи ви нови можности да заработите пари преку недвижен имот и градежништво. Марс, планетата на акцијата, влегува во вашиот знак на 12 октомври, носејќи ви наплив на енергија и ентузијазам. Во времето на затемнувањето на Сонцето, во средината на октомври, личноста во положбата ви дава поддршка.

Љубов: Венера, која управува со вашите партнерски односи, влегува во Девица, на почетокот на периодот кога преку пријател можете да запознаете некој кој ќе ве заинтригира. Оженет или долгогодишен партнер се сомнева во вашата верност, што може да доведе до ладна врска. Запознавање со Водолија преку Интернет.

Здравје: Подложност на повреди.

Стрелец

Работа: На почетокот на периодот, Месечината во напнат аспект кон вашиот владетел Јупитер, ја зголемува вашата амбиција кога станува збор за семејниот бизнис. Веќе на 9 октомври планетата на парите Венера влегува во астролошкото поле на кариерата и прави секстил со Марс, што ви носи шанса брзо да дојдете до солиден приход. Околу 13 октомври имате поддршка од влијателен пријател.

Љубов: Љубовните аспекти на Меркур, владетелот на партнерските односи, внесуваат напнатост во врската со саканата личност во текот на целата недела. Влегувањето на Марс, симболот на страста, во Шкорпија на 12 октомври, навестува можност за тајна романса со водниот знак. Затемнувањето на Сонцето во Вага на 14 октомври ви носи неочекувана средба со странец.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Јарец

Работа: Поради спротивставувањата помеѓу вашиот владетел Сатурн и Венера, планетата на препреките и парите, по 9 октомври следува пократок период на стагнација. Симболот на моќта, Плутон се движи директно низ вашиот знак на 11 октомври, што носи шанси за проекти со странци. Во времето на затемнувањето на Сонцето на полето на кариерата, на 14 октомври, некои планови може да бидат одложени.

Љубов: Положбите на планетите, оваа недела, негативно влијаат на комуникацијата со партнерот. Марс, кој владее со вашиот приватен живот, на 12 октомври влегува во Шкорпија и ви носи турбулентен период во врската со саканата личност. Можни се и разговори со членовите на семејството. Разочарани сте од однесувањето на пријател.

Здравје: Внимавајте зад воланот.

Водолија

Работа: Веќе на почетокот на неделата треба да се грижите за финансиите бидејќи можни се вонредни трошоци. Влегувањето на Марс во астролошкото поле на кариера на 12 октомври ја поттикнува вашата амбиција кога станува збор за нови извори на приход. Во времето на затемнувањето на Сонцето, на крајот на периодот, неочекувани околности можат да влијаат на промената на плановите поврзани со соработката со странци.

Љубов: Љубовната недела започнува со средба со многу привлечна личност. Спротивставувањето помеѓу вашиот совладетел Сатурн и Венера, планетата на ограничувањата и љубовта, по 9 октомври придонесува за заладување на односите во долготрајната врска. Во средината на неделата ќе имате страсна средба со некој со кој некогаш сте биле блиски.

Здравје: Болка во грбот.

Риби

Работа: Спротивноста помеѓу Сатурн во вашиот знак и Венера, планетата на парите, по 9 октомври, негативно влијае на вашите планови и финансии. Имате поддршка од Девица. Затемнувањето на Сонцето во астролошката куќа на парите и ризикот, на крајот од периодот ве предупредуваат да бидете повнимателни доколку планирате да инвестирате во проекти со странци или некој вид на услужна дејност.

Љубов: Позицијата на Меркур, која управува со вашите партнерски односи, во текот на целата недела, ја отежнува комуникацијата со оженет или долгогодишен партнер. По 12 октомври, Марс влегува во Шкорпија формирајќи напнати аспекти со вашиот владетел Нептун, што навестува романтична средба со Ракот.

Здравје: Анемија.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела

-Реклама-

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Реклама

Овен

Работа: Вашиот владетел Марс, на 12 октомври, навлегува во астролошкото поле на финансиите, поради што се препорачува дополнителна претпазливост при земање кредити, вложување пари во градежни работи или купување и продавање недвижен имот. За време на затемнувањето на Сонцето во Вага, околу 14 октомври, избегнувајте склучување договори и потпишување договори, како и конфликти со соработниците и колегите.

Љубов: На почетокот на периодот, во клуб или на спортска трибина, можете да сретнете Лав. По 9 октомври, со влегувањето на Венера во Девица, некој што го познавате преку работа ви го привлекува вниманието. Аспектите на Плутон, симболот на страста, кој оди директно на 11 октомври, ви носат љубоморни сцени со саканата личност.

Здравје: Подложност на повреди.

Бик

Работа: Вашата владетелка, Венера, влегува во пословично вредната Девица на почетокот на периодот, што ви носи шанси за нови креативни аранжмани. Сепак, внимавајте да не ве измами личност која се претставува како пријател. За време на затемнувањето на Сонцето во шестата астролошка куќа, околу 14 октомври, избегнувајте склучување договори и потпишување договори.

Љубов: Во првата половина од периодот преку пријател можете да запознаете уметник или спортист. Марс, акционата планета која владее со вашите врски, на 12 октомври влегува во посесивна Шкорпија, носејќи ви љубоморни сцени со саканата личност. Избегнувајте конфликти и расправии со помладите членови на семејството.

Здравје: Подложност на инфекции.

Близнаци

Работа: Поради предизвикувачките аспекти на вашиот владетел Меркур, се препорачува претпазливост кога склучувате партнерски договори со лица кои живеат во странство. По 11 октомври, директното преминување на Плутон преку куќата на финансиите, ве предупредува да внимавате на вашите трошоци. Во времето на затемнувањето на Сонцето, на 14 октомври, може да дојде до неочекуван исход од договор за креативен проект.

Љубов: Спротивноста меѓу Сатурн и Венера, владетелот на вашиот љубовен живот, по 9 октомври носи заладување на односите со долгогодишниот партнер. Со влегувањето на Марс во Шкорпија, по 12 октомври, слободните Близнаци можат да запознаат секси личност преку пријател. Добивате покана да имате средба со Вага.

Здравје: Подобрете го вашиот имунитет.

Рак

Работа: Периодот започнува со вашиот владетел Месечината во домот на бизнисот, која ви носи пари. Венера во Девица, по 9 октомври, носи и зголемување на заработката, преку соработка со Близнаци, Девица или Шкорпија. Сепак, внимавајте да не бидете измамени. Во моментот на затемнувањето на Сонцето во Вага, на 14 октомври, доаѓа до промена на плановите поврзани со самостојна активност.

Љубов: Во текот на оваа недела долгогодишниот партнер може да се позиционира на таков начин што ќе се чувствувате подредено во однос на него. Планетата на страста и посесивноста на Марс во астролошката куќа на љубовта по 12 октомври најавува љубоморни сцени со саканата личност. На крајот од периодот ќе се сретнете со Јарец.

Здравје: Промени во расположението.

Лав

Работа: На почетокот на неделата договор за соработка со Вага ви носи приходи, доколку се занимавате со интелектуалец или занимање што подразбира почести патувања. Напнатиот аспект меѓу Сатурн и Венера, по 9 октомври, забавува некои работи. По 12 октомври станувате попребирливи кога станува збор за ангажирање во нов проект, па може да дојде до конфликт со колегите.

Љубов: Периодот започнува со Месечината во вашиот знак, која формира тригона со Нептун, што ви носи романтична средба со Стрелец. Во втората половина од периодот подалеку од расправии во домот. Во моментот на затемнување на вашиот владетел, Сонцето, на 14 октомври, партнерот ќе очекува од вас да направите компромис за заеднички план.

Здравје: Чувствителен стомак.

Девица

Работа: Деловните напнати аспекти на Меркур, планетата на логиката и комуникацијата, која владее и со вашиот знак и со вашата кариера, во текот на целиот период, негативно влијаат на договорите за ангажман со странци. По 12 октомври бидете повнимателни во договарањето на нови проекти. За време на затемнувањето на Сонцето во астролошката куќа на парите, на 14 октомври можни се вонредни трошоци.

Љубов: Планетата на љубовта, Венера, влегува во вашиот знак на 9 октомври, формирајќи секстил со Марс, симболот на страста, кој поволно влијае на вашиот емотивен живот, доколку сте слободни. Спротивставувањето со Нептун, владетелот на партнерските односи, предизвикува сомневање во верноста на вашиот брак или долгогодишниот партнер.

Здравје: Опасност во сообраќајот.

Вага

Работа: Периодот не е поволен за инвестиции во нови проекти поврзани со странство. Директниот премин на Плутон, кој управува со вашите работи, по 11 октомври ветува подобра финансиска состојба. За време на затемнувањето на Сонцето во вашиот знак, на 14 октомври, можни се вонредни трошоци, доколку вашето занимање е поврзано со медиумите или некој вид на професионален развој.

Љубов: Вашиот владетел Венера, на полето на тајните, по 9 октомври ви носи средба со стара љубов или тајна романса со некој што го познавате преку работа. По 12 октомври, со влегувањето на владетелот на вашиот љубовен живот, Марс, во Шкорпија, ќе имате страсна средба со личност која носи униформа на работа.

Здравје: Чувствителни уринарни патишта.

Шкорпија

Работа: Вашиот владетел Плутон, симболот на моќта и богатството, оди директно на 11 октомври, отворајќи ви нови можности да заработите пари преку недвижен имот и градежништво. Марс, планетата на акцијата, влегува во вашиот знак на 12 октомври, носејќи ви наплив на енергија и ентузијазам. Во времето на затемнувањето на Сонцето, во средината на октомври, личноста во положбата ви дава поддршка.

Љубов: Венера, која управува со вашите партнерски односи, влегува во Девица, на почетокот на периодот кога преку пријател можете да запознаете некој кој ќе ве заинтригира. Оженет или долгогодишен партнер се сомнева во вашата верност, што може да доведе до ладна врска. Запознавање со Водолија преку Интернет.

Здравје: Подложност на повреди.

Стрелец

Работа: На почетокот на периодот, Месечината во напнат аспект кон вашиот владетел Јупитер, ја зголемува вашата амбиција кога станува збор за семејниот бизнис. Веќе на 9 октомври планетата на парите Венера влегува во астролошкото поле на кариерата и прави секстил со Марс, што ви носи шанса брзо да дојдете до солиден приход. Околу 13 октомври имате поддршка од влијателен пријател.

Љубов: Љубовните аспекти на Меркур, владетелот на партнерските односи, внесуваат напнатост во врската со саканата личност во текот на целата недела. Влегувањето на Марс, симболот на страста, во Шкорпија на 12 октомври, навестува можност за тајна романса со водниот знак. Затемнувањето на Сонцето во Вага на 14 октомври ви носи неочекувана средба со странец.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Јарец

Работа: Поради спротивставувањата помеѓу вашиот владетел Сатурн и Венера, планетата на препреките и парите, по 9 октомври следува пократок период на стагнација. Симболот на моќта, Плутон се движи директно низ вашиот знак на 11 октомври, што носи шанси за проекти со странци. Во времето на затемнувањето на Сонцето на полето на кариерата, на 14 октомври, некои планови може да бидат одложени.

Љубов: Положбите на планетите, оваа недела, негативно влијаат на комуникацијата со партнерот. Марс, кој владее со вашиот приватен живот, на 12 октомври влегува во Шкорпија и ви носи турбулентен период во врската со саканата личност. Можни се и разговори со членовите на семејството. Разочарани сте од однесувањето на пријател.

Здравје: Внимавајте зад воланот.

Водолија

Работа: Веќе на почетокот на неделата треба да се грижите за финансиите бидејќи можни се вонредни трошоци. Влегувањето на Марс во астролошкото поле на кариера на 12 октомври ја поттикнува вашата амбиција кога станува збор за нови извори на приход. Во времето на затемнувањето на Сонцето, на крајот на периодот, неочекувани околности можат да влијаат на промената на плановите поврзани со соработката со странци.

Љубов: Љубовната недела започнува со средба со многу привлечна личност. Спротивставувањето помеѓу вашиот совладетел Сатурн и Венера, планетата на ограничувањата и љубовта, по 9 октомври придонесува за заладување на односите во долготрајната врска. Во средината на неделата ќе имате страсна средба со некој со кој некогаш сте биле блиски.

Здравје: Болка во грбот.

Риби

Работа: Спротивноста помеѓу Сатурн во вашиот знак и Венера, планетата на парите, по 9 октомври, негативно влијае на вашите планови и финансии. Имате поддршка од Девица. Затемнувањето на Сонцето во астролошката куќа на парите и ризикот, на крајот од периодот ве предупредуваат да бидете повнимателни доколку планирате да инвестирате во проекти со странци или некој вид на услужна дејност.

Љубов: Позицијата на Меркур, која управува со вашите партнерски односи, во текот на целата недела, ја отежнува комуникацијата со оженет или долгогодишен партнер. По 12 октомври, Марс влегува во Шкорпија формирајќи напнати аспекти со вашиот владетел Нептун, што навестува романтична средба со Ракот.

Здравје: Анемија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО