Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Не ви требаат скапи препарати: Направете сами спреј против прашина

-Реклама-

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои им паѓаат влакна.

Реклама

Единствен начин да се решите од ова во домот и да заштедите време, да го искористите на друго наместо на чистење, е да користите етерични масла.

-Реклама-

Со нив прскајте ги местата каде се собираат пајажините, како и навлаките дома.

-Реклама-

Ставете 700 мл. вода па додајте до 40 капки етерично масло.

Проблемот ќе биде решен.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Не ви требаат скапи препарати: Направете сами спреј против прашина

-Реклама-

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои им паѓаат влакна.

Реклама

Единствен начин да се решите од ова во домот и да заштедите време, да го искористите на друго наместо на чистење, е да користите етерични масла.

Со нив прскајте ги местата каде се собираат пајажините, како и навлаките дома.

Ставете 700 мл. вода па додајте до 40 капки етерично масло.

Проблемот ќе биде решен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО