Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Брз и лесен есенски доручек: Палачинки со јаболка и цимет

-Реклама-

Американските палачинки се одлична идеја за појадок. Тие се разликуваат од нашите палачинки – подебели се и помали – што го олеснува нивното печење, но овозможува и полнење со различни состојки.

Реклама

Американските палачинки полни со јаболка се одличен избор за есенски појадок. Најдобро би било да користите кисели јаболка како Granny Smith кои совршено ќе се комбинираат со ароматичниот цимет и морско оревче.

-Реклама-

Доколку ви треба дополнителна доза сладост, послужете ги со шеќер во прав, мед или јаворов сируп.

-Реклама-

Состојки:

250 мл млеко
150 гр брашно
120 гр рендано кисело јаболко
65 мл стопен путер
1,5 лажички прашок за пециво
1 големо јајце
1 лажица бел шеќер
1 лажичка мелен цимет
½ лажичка морско оревче
прстофат сол
растително масло за пржење
шеќер во прав за сервирање

Подготовка:

Јајцето се мати со млеко, се додава растопениот путер и ренданите јаболка.

Во друг сад просејте го брашното, измешајте го со шеќерот, прашокот за пециво, солта, циметот и морското оревче.

Смесата на база на брашно измешајте ја во млекото со јајцата и јаболката. Мешајте додека не се соединат состојките.

Загрејте тава со малку масло и испечете ги палачинките. На тавата ставете неколку лажици од смесата, со лажица обликувајте ја смесата во круг и печете додека долниот дел од палачинката не добие златно-кафеава боја. Превртете ја палачинката и продолжете со печењето додека другата страна термички не се обработи до крај.

Постапката повторете ја додека не ја потрошите целата смеса.

Послужете ги палачинките топли со малку шеќер во прав. Добар апетит!

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Брз и лесен есенски доручек: Палачинки со јаболка и цимет

-Реклама-

Американските палачинки се одлична идеја за појадок. Тие се разликуваат од нашите палачинки – подебели се и помали – што го олеснува нивното печење, но овозможува и полнење со различни состојки.

Реклама

Американските палачинки полни со јаболка се одличен избор за есенски појадок. Најдобро би било да користите кисели јаболка како Granny Smith кои совршено ќе се комбинираат со ароматичниот цимет и морско оревче.

Доколку ви треба дополнителна доза сладост, послужете ги со шеќер во прав, мед или јаворов сируп.

Состојки:

250 мл млеко
150 гр брашно
120 гр рендано кисело јаболко
65 мл стопен путер
1,5 лажички прашок за пециво
1 големо јајце
1 лажица бел шеќер
1 лажичка мелен цимет
½ лажичка морско оревче
прстофат сол
растително масло за пржење
шеќер во прав за сервирање

Подготовка:

Јајцето се мати со млеко, се додава растопениот путер и ренданите јаболка.

Во друг сад просејте го брашното, измешајте го со шеќерот, прашокот за пециво, солта, циметот и морското оревче.

Смесата на база на брашно измешајте ја во млекото со јајцата и јаболката. Мешајте додека не се соединат состојките.

Загрејте тава со малку масло и испечете ги палачинките. На тавата ставете неколку лажици од смесата, со лажица обликувајте ја смесата во круг и печете додека долниот дел од палачинката не добие златно-кафеава боја. Превртете ја палачинката и продолжете со печењето додека другата страна термички не се обработи до крај.

Постапката повторете ја додека не ја потрошите целата смеса.

Послужете ги палачинките топли со малку шеќер во прав. Добар апетит!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО