Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Попоски со нова метео анализа: Eве какво време не очекува до крајот на оваа седмица

-Реклама-

До крајот на оваа седмица под влијание на стабилна и сува воздушна маса, времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност, како и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Реклама

Утрата ќе бидат релативно студени со минимални температури кој на многу места ќе се спуштаат под 10 степени, а во Малешевијата и под 5 степени, па така доколку наутро излегувате задолжително со себе да си понесете потопла облека.

-Реклама-

Максималните дневни температури мак ќе бидат натпросечно високи и преку денот продолжува така нареченото “Мини лето”, со максимални дневни температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени.

-Реклама-

Во Скопје наутро температурата ќе се спушта во интервалот помеѓу 9 и 10 степени, а максималната дневна температура ќе се искачува во интервалот помеѓу 25 и 28 степени.

Барем спорем моментално достапните податоци кои ние ги имаме, промена на времето кај нас, но и во целиот регион се очекува од понеделник, за каква промена станува збор, следете!

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Попоски со нова метео анализа: Eве какво време не очекува до крајот на оваа седмица

-Реклама-

До крајот на оваа седмица под влијание на стабилна и сува воздушна маса, времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност, како и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Реклама

Утрата ќе бидат релативно студени со минимални температури кој на многу места ќе се спуштаат под 10 степени, а во Малешевијата и под 5 степени, па така доколку наутро излегувате задолжително со себе да си понесете потопла облека.

Максималните дневни температури мак ќе бидат натпросечно високи и преку денот продолжува така нареченото “Мини лето”, со максимални дневни температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени.

Во Скопје наутро температурата ќе се спушта во интервалот помеѓу 9 и 10 степени, а максималната дневна температура ќе се искачува во интервалот помеѓу 25 и 28 степени.

Барем спорем моментално достапните податоци кои ние ги имаме, промена на времето кај нас, но и во целиот регион се очекува од понеделник, за каква промена станува збор, следете!

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО