Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

10-годишно дете почина откако беше прегазено во Скопје

-Реклама-

10-годишно дете го загуби животот откако вчера попладне беше удрено од автомобил на бул.„Никола Карев“ во Скопје.

Реклама

-Патничко возило „мерцедес“ удрило во малолетник, по што го напуштило местото. Малолетникот бил пренесен во Ургентен центар во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде била констатиран смрт. По кратко време, по преземени мерки и активности, полициски службеници го пронашле возилото и возачот З.Ш.(21) од Скопје, кој бил приведен, информираат од МВР.

-Реклама-

Увид извршила екипа од СВР Скопје и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

10-годишно дете почина откако беше прегазено во Скопје

Реклама

10-годишно дете го загуби животот откако вчера попладне беше удрено од автомобил на бул.„Никола Карев“ во Скопје.

-Патничко возило „мерцедес“ удрило во малолетник, по што го напуштило местото. Малолетникот бил пренесен во Ургентен центар во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде била констатиран смрт. По кратко време, по преземени мерки и активности, полициски службеници го пронашле возилото и возачот З.Ш.(21) од Скопје, кој бил приведен, информираат од МВР.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО