Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

(ВИДЕО) Петар Грашо не остана рамнодушен на овој македонски бенд, а на сцената се качија Ламбе, Лозано и Врчак

-Реклама-

Балканската ѕвезда, Петар Грашо пред неколку дена беше ангажиран да пее на приватна прослава кај еден наш познат бизнисмен, а слободното време го искористи да ужива во преубавиот Охрид и да се дружи со своите пријатели од Македонија.

Реклама

Информациите кои ги имаме велат дека пејачот бил воодушевен од музичкиот состав „Фидбек Бенд“ кој го прател при неговиот настап и изразил желба за понатамошна соработка. Станува збор за музички состав кој е активен на домашната сцена повеќе од 14 години и можат да се пофалат со голем број настани, како свадбени и семејни прослави, настапи низ дискотеките ширум нашата земја, гостувања кај македонските иселеници низ европските земји, како и предгрупа на концертите на Дино Мерлин, Здравко Чолиќ, Аца Лукас, Тони Цетински и многу други.

-Реклама-

На социјалните мрежи се вртат повеќе фотографии и видео клипови на кои се гледа дека покрај големата балканска ѕвезда Петар Грашо, на сцената се качиле и нашите музички ѕвезди Ламбе Алабаковски, Влатко Лозаноски и Врчак.

„Фидбек Бенд“ го сочинуваат 5 музичари во комплетен вокално-инструментален состав и тоа: Јане Славов (вокал), Игор Гудески (тапани), Томислав Димовски (соло гитара), Димитар Стојковски (клавијатура) и Стефан Петрушев (бас гитара).

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Петар Грашо не остана рамнодушен на овој македонски бенд, а на сцената се качија Ламбе, Лозано и Врчак

Реклама

Балканската ѕвезда, Петар Грашо пред неколку дена беше ангажиран да пее на приватна прослава кај еден наш познат бизнисмен, а слободното време го искористи да ужива во преубавиот Охрид и да се дружи со своите пријатели од Македонија.

Информациите кои ги имаме велат дека пејачот бил воодушевен од музичкиот состав „Фидбек Бенд“ кој го прател при неговиот настап и изразил желба за понатамошна соработка. Станува збор за музички состав кој е активен на домашната сцена повеќе од 14 години и можат да се пофалат со голем број настани, како свадбени и семејни прослави, настапи низ дискотеките ширум нашата земја, гостувања кај македонските иселеници низ европските земји, како и предгрупа на концертите на Дино Мерлин, Здравко Чолиќ, Аца Лукас, Тони Цетински и многу други.

На социјалните мрежи се вртат повеќе фотографии и видео клипови на кои се гледа дека покрај големата балканска ѕвезда Петар Грашо, на сцената се качиле и нашите музички ѕвезди Ламбе Алабаковски, Влатко Лозаноски и Врчак.

„Фидбек Бенд“ го сочинуваат 5 музичари во комплетен вокално-инструментален состав и тоа: Јане Славов (вокал), Игор Гудески (тапани), Томислав Димовски (соло гитара), Димитар Стојковски (клавијатура) и Стефан Петрушев (бас гитара).

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО