Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Витаминска бомба: Домашен напиток против настинка

-Реклама-

Во борбата против вируси, настинки и грип кога ќе ги помешате лимонот, медот, лукот и ѓумбирот добивате напиток кој многу може да ви помогне.

Реклама

Овој микс многумина го нарекуваат бомба за имунитет, а можете превентивно да го користите за да со зајакнете имунитетот и да го заштитете организмот.

-Реклама-

Состојки:

4 чешниња лук
2 лимони
200 грама ѓумбир
300 грама мед

Исчистениот лук изгмечете го. Излупете го едниот лимон и исецкајте го на ситни коцки. Вториот лимон исцедете го додека не добиете сок. Помешајте се заедно. Ситно изрендајте го ѓумбирот и додадете го во садот со лимонот, па ставете го медот и се добро измешајте.

Ставете во тегла и чувајте на студено и темно место. Секое утро може да земете по една лажичка или една лажичка да ја измешате со чаша топла вода и да испиете.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Витаминска бомба: Домашен напиток против настинка

Реклама

Во борбата против вируси, настинки и грип кога ќе ги помешате лимонот, медот, лукот и ѓумбирот добивате напиток кој многу може да ви помогне.

Овој микс многумина го нарекуваат бомба за имунитет, а можете превентивно да го користите за да со зајакнете имунитетот и да го заштитете организмот.

Состојки:

4 чешниња лук
2 лимони
200 грама ѓумбир
300 грама мед

Исчистениот лук изгмечете го. Излупете го едниот лимон и исецкајте го на ситни коцки. Вториот лимон исцедете го додека не добиете сок. Помешајте се заедно. Ситно изрендајте го ѓумбирот и додадете го во садот со лимонот, па ставете го медот и се добро измешајте.

Ставете во тегла и чувајте на студено и темно место. Секое утро може да земете по една лажичка или една лажичка да ја измешате со чаша топла вода и да испиете.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО