Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Следува продолжен викенд, понеделник неработен за сите граѓани

-Реклама-

Ден на македонската револуционерна борба – 23 октомври (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Реклама

Како што информира Министерството за труд и социјална политика, овој ден е неработен согласно Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07).

-Реклама-

Од МТСП на сите граѓани им го честитаат празникот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Следува продолжен викенд, понеделник неработен за сите граѓани

-Реклама-

Ден на македонската револуционерна борба – 23 октомври (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Реклама

Како што информира Министерството за труд и социјална политика, овој ден е неработен согласно Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07).

Од МТСП на сите граѓани им го честитаат празникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО