Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

Социјалните мрежи преплавени со трик за чистење ВЦ школка: Оваа непријатна работа ќе стане многу полесна

-Реклама-

Непријатно е кога размислувате за овој дел од чистењето на куќата, односно бањата, но со овој трик чистењето на тоалетната школка би требало да стане многу полесно.

Реклама

Бидејќи постојано бараме нови методи, воопшто не е невообичаено што ги наоѓаме на секакви места во различни форми.

-Реклама-

Неодамна на оваа тема беше објавен трик „направи сам“ кој вешто ја избелува ВЦ школката, а притоа задржува свеж мирис.

-Реклама-

Тоа е многу едноставен трик кој вклучува паста за заби, а ја ставаме во котел. Хемикалиите во пастата за заби, кои се одговорни за избелување на забите, ќе ја чистат тоалетната шолја секогаш кога ќе го исплакнете.

Да не зборуваме за вкусот на нане кој зад себе остава свеж мирис.

Овој трик со паста за заби дефинитивно вреди да се проба бидејќи технички не не чини ништо, а навистина може многу да помогне.

YouTube каналот „Clean Freak & Germaphobe“ препорачува да се набави паста за заби по прифатлива цена, да се пробијат многу дупки во неа, малку да се исцеди и потоа да се фрли во котелот. Пастата за заби со текот на времето полека ќе истекува и ќе се растера секогаш кога ќе испуштиме вода, пишува City Magazine.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Социјалните мрежи преплавени со трик за чистење ВЦ школка: Оваа непријатна работа ќе стане многу полесна

-Реклама-

Непријатно е кога размислувате за овој дел од чистењето на куќата, односно бањата, но со овој трик чистењето на тоалетната школка би требало да стане многу полесно.

Реклама

Бидејќи постојано бараме нови методи, воопшто не е невообичаено што ги наоѓаме на секакви места во различни форми.

Неодамна на оваа тема беше објавен трик „направи сам“ кој вешто ја избелува ВЦ школката, а притоа задржува свеж мирис.

Тоа е многу едноставен трик кој вклучува паста за заби, а ја ставаме во котел. Хемикалиите во пастата за заби, кои се одговорни за избелување на забите, ќе ја чистат тоалетната шолја секогаш кога ќе го исплакнете.

Да не зборуваме за вкусот на нане кој зад себе остава свеж мирис.

Овој трик со паста за заби дефинитивно вреди да се проба бидејќи технички не не чини ништо, а навистина може многу да помогне.

YouTube каналот „Clean Freak & Germaphobe“ препорачува да се набави паста за заби по прифатлива цена, да се пробијат многу дупки во неа, малку да се исцеди и потоа да се фрли во котелот. Пастата за заби со текот на времето полека ќе истекува и ќе се растера секогаш кога ќе испуштиме вода, пишува City Magazine.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО