Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Заврши обдукцијата на Метју Пери: Телото на славниот актер е предадено на семејството

-Реклама-

Познатиот актер Метју Пери, кој се прослави со улогата на Чендлер Бинг во серијата „Пријатели“, почина на 54-годишна возраст.

Реклама

Како што пренесуваат американските медиуми, актерот се удавил во џакузито на својот дом во Лос Анџелес, а кога пристигнала брзата помош можеле само да констатираат смрт.

-Реклама-

Обдукцијата е завршена, сега се чекаат резултатите од токсиколошките тестови кои може да потраат неколку недели.

Причината за смртта беше наведена како „одложена“ во очекување на понатамошна истрага и токсиколошки резултати.

Да потсетиме, кога полицијата извршила истрага, во домот на Пери не нашла дрога, туку биле пронајдени разни антидепресиви.

Истрагата за прераната смрт на легендарниот Чендлер се уште трае, а Дејли Мејл пишува дека телото на актерот е предадено на семејството за да се подготви за погребот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Заврши обдукцијата на Метју Пери: Телото на славниот актер е предадено на семејството

Реклама

Познатиот актер Метју Пери, кој се прослави со улогата на Чендлер Бинг во серијата „Пријатели“, почина на 54-годишна возраст.

Како што пренесуваат американските медиуми, актерот се удавил во џакузито на својот дом во Лос Анџелес, а кога пристигнала брзата помош можеле само да констатираат смрт.

Обдукцијата е завршена, сега се чекаат резултатите од токсиколошките тестови кои може да потраат неколку недели.

Причината за смртта беше наведена како „одложена“ во очекување на понатамошна истрага и токсиколошки резултати.

Да потсетиме, кога полицијата извршила истрага, во домот на Пери не нашла дрога, туку биле пронајдени разни антидепресиви.

Истрагата за прераната смрт на легендарниот Чендлер се уште трае, а Дејли Мејл пишува дека телото на актерот е предадено на семејството за да се подготви за погребот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО