Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Се огласи славната петорка од „Пријатели“ по смртта на Метју Пери

-Реклама-

Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк и Дејвид Швимер му оддадоа почит на нивниот починат колега и пријател Метју Пери, кој го играше Чендлер Бинг во сите 10 сезони на „Пријатели“.

Реклама

Два дена по ненадејната смрт на Метју Пери, неговите колеги од хит телевизиската серија објавија заедничка изјава за магазинот People.

-Реклама-

-Сите сме целосно уништени од загубата на Метју. Бевме повеќе од само колеги. Ние сме семејство. Има многу да се каже, но сега ќе одвоиме малку време да тагуваме и да ја процесуираме оваа голема загуба. Ќе кажеме повеќе со текот на времето, како и кога можеме. Засега, нашите мисли и нашата љубов се со семејството на Мети, неговите пријатели и сите што го сакаа ширум светот, се додава во соопштението.

-Реклама-

Пораката е потпишана од Анистон, Кокс, Кудроу, Лебланк и Швимер.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Се огласи славната петорка од „Пријатели“ по смртта на Метју Пери

-Реклама-

Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк и Дејвид Швимер му оддадоа почит на нивниот починат колега и пријател Метју Пери, кој го играше Чендлер Бинг во сите 10 сезони на „Пријатели“.

Реклама

Два дена по ненадејната смрт на Метју Пери, неговите колеги од хит телевизиската серија објавија заедничка изјава за магазинот People.

-Сите сме целосно уништени од загубата на Метју. Бевме повеќе од само колеги. Ние сме семејство. Има многу да се каже, но сега ќе одвоиме малку време да тагуваме и да ја процесуираме оваа голема загуба. Ќе кажеме повеќе со текот на времето, како и кога можеме. Засега, нашите мисли и нашата љубов се со семејството на Мети, неговите пријатели и сите што го сакаа ширум светот, се додава во соопштението.

Пораката е потпишана од Анистон, Кокс, Кудроу, Лебланк и Швимер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО