Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

(ВИДЕО) „Ќе се продаваат билети за мојот погреб“: Аца Лукас има бизарна идеја, а се однесува на неговата смрт

-Реклама-

Аца Лукас го сними филмот „Покидан“ кој премиерно ќе биде прикажан на 3 ноември во Штарк Арена во Белград.

Реклама

Потоа пејачот ќе одржи концерт во споменатата сала, а беше организирана и прес-конференција по повод премиерата на филмот.

-Реклама-

На конференцијата Лукас ги поздрави сите медиуми и актери кои учествуваа во филмот, а потоа зборуваше за проектот.

– Го изгледав филмот, можам да ви кажам дека е одличен, многу е автентичен. Не се мешав многу, филмот е направен по мотиви, нема имитација на Лукас. Ова е филм кој треба да се гледа на мир. Специфичното е што тој за кој се зборува во филмот е жив, јас сум, не дочекав да умрам, рече низ смеа пејачот. Но, со оглед на тоа што планираме неколку делови од овој филм, веројатно во одреден момент ќе доцнам. Имав и една одлична идеја, малку е морбидна, но мислев дека кога ќе ми се одржи погребот, ќе се продаваат карти за него. Ќе биде уникатно, никој не го направил – изјави Лукас во свој стил, пишува Курир.

Погледнете повеќе во продолжение:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) „Ќе се продаваат билети за мојот погреб“: Аца Лукас има бизарна идеја, а се однесува на неговата смрт

Реклама

Аца Лукас го сними филмот „Покидан“ кој премиерно ќе биде прикажан на 3 ноември во Штарк Арена во Белград.

Потоа пејачот ќе одржи концерт во споменатата сала, а беше организирана и прес-конференција по повод премиерата на филмот.

На конференцијата Лукас ги поздрави сите медиуми и актери кои учествуваа во филмот, а потоа зборуваше за проектот.

– Го изгледав филмот, можам да ви кажам дека е одличен, многу е автентичен. Не се мешав многу, филмот е направен по мотиви, нема имитација на Лукас. Ова е филм кој треба да се гледа на мир. Специфичното е што тој за кој се зборува во филмот е жив, јас сум, не дочекав да умрам, рече низ смеа пејачот. Но, со оглед на тоа што планираме неколку делови од овој филм, веројатно во одреден момент ќе доцнам. Имав и една одлична идеја, малку е морбидна, но мислев дека кога ќе ми се одржи погребот, ќе се продаваат карти за него. Ќе биде уникатно, никој не го направил – изјави Лукас во свој стил, пишува Курир.

Погледнете повеќе во продолжение:

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО