Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Xaoc во М. Каменица: Општа тепачка меѓу навивачите

-Реклама-

Македонскиот фудбал во ова саботно коло понуди повеќе „возбудувања“. Едно од нив е и во Македонска Каменица, каде навивачи се тепаа на натпреварот меѓу екипите на Саса и на ГФК Охрид.

Реклама

Снимката ја објави телевизијата „Мнет“ која го емитуваше овој натпревар во живо. Пред самиот крај избувна тепачка на трибината на стадионот во Македонска Каменица, а при тепачката се запалија и факли.

-Реклама-

-Реклама-

Министерството за Внатрешни Работи сигурно ќе има работа по овој иницидент, а можна е и санкција за клубовите поради фановите.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Xaoc во М. Каменица: Општа тепачка меѓу навивачите

-Реклама-

Македонскиот фудбал во ова саботно коло понуди повеќе „возбудувања“. Едно од нив е и во Македонска Каменица, каде навивачи се тепаа на натпреварот меѓу екипите на Саса и на ГФК Охрид.

Реклама

Снимката ја објави телевизијата „Мнет“ која го емитуваше овој натпревар во живо. Пред самиот крај избувна тепачка на трибината на стадионот во Македонска Каменица, а при тепачката се запалија и факли.

Министерството за Внатрешни Работи сигурно ќе има работа по овој иницидент, а можна е и санкција за клубовите поради фановите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО