Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Трагедија на концертот на Калиопи: Почина жена во публиката

-Реклама-

На концертот на нашата пејачка Калиопи, во белградската сала МТС загина една жена, јавуваат српските медиуми.

Реклама

Станува збор за 70-годишна жена која на концертот пристигнала со своите пријатели и ќерката. Таа наеднаш изгубила свест и колабирала, поради што веднаш била повикана брза помош. Се обиделе да ја реанимираат во салата, но безуспешно.

-Реклама-

По немилиот настан започна евакуацијата на останатите присутни од салата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија на концертот на Калиопи: Почина жена во публиката

-Реклама-

На концертот на нашата пејачка Калиопи, во белградската сала МТС загина една жена, јавуваат српските медиуми.

Реклама

Станува збор за 70-годишна жена која на концертот пристигнала со своите пријатели и ќерката. Таа наеднаш изгубила свест и колабирала, поради што веднаш била повикана брза помош. Се обиделе да ја реанимираат во салата, но безуспешно.

По немилиот настан започна евакуацијата на останатите присутни од салата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО