Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

-Реклама-

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати.

Реклама

Согласно последната одлука на РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 остана непроменета, додека цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалија за половина денар.

-Реклама-

Ова се актуелните цени на горивата.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Од полноќ нови цени на горивата во Македонија

-Реклама-

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати.

Реклама

Согласно последната одлука на РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 остана непроменета, додека цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалија за половина денар.

Ова се актуелните цени на горивата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО