Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице загина во сообраќајна несреќа

-Реклама-

Во СВР Битола вчераа во 19.32 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, во близина над селото Братиндол, битолско, се случило сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „бмв” со ресенски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(24) од селото Езерани,ресенско и сопатник К.Ш.(25) од село Царев Двор, ресенско и патничко возило „рено клио”со охридски регистарски ознаки управувано од Г.С.(50) од Охрид и сопатничка Н.С.(55) од Охрид.

Реклама

Од страна на доктор во Клиничката болница во Битола, кај лицето Г.С констатирана е смрт како последица од повредите, а кај сопатниците констатирани се повреди.

-Реклама-

Увидот го врши увидната екипа на СВР Битола

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице загина во сообраќајна несреќа

Реклама

Во СВР Битола вчераа во 19.32 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, во близина над селото Братиндол, битолско, се случило сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „бмв” со ресенски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(24) од селото Езерани,ресенско и сопатник К.Ш.(25) од село Царев Двор, ресенско и патничко возило „рено клио”со охридски регистарски ознаки управувано од Г.С.(50) од Охрид и сопатничка Н.С.(55) од Охрид.

Од страна на доктор во Клиничката болница во Битола, кај лицето Г.С констатирана е смрт како последица од повредите, а кај сопатниците констатирани се повреди.

Увидот го врши увидната екипа на СВР Битола

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО