Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Крвав конфликт пред натпреварот во Милано: Навивач избоден со нож и е во критична состојба

-Реклама-

Предвечерието пред натпреварот меѓу Милан и ПСЖ понуди немили сцени и судир на навивачите на улиците во „градот на модата“. Откако првиот дуел во Париз мина во знакот на провокациите од страна на двете навивачки групи, овојпат ситуацијата ескалираше.

Реклама

Миланските хулигани наиде на групата навивачи кои допатуваа од Париз. Двете навивачи групи се судрија, си разменија удари со предмети кои им се најдоа на патот и направија хаос.

-Реклама-

-Реклама-

Според информациите, најлошо мина еден навивач од Париз. Се работи за 34-годишник кој во тепачката беше прободен со нож и е во критична состојба.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Крвав конфликт пред натпреварот во Милано: Навивач избоден со нож и е во критична состојба

Реклама

Предвечерието пред натпреварот меѓу Милан и ПСЖ понуди немили сцени и судир на навивачите на улиците во „градот на модата“. Откако првиот дуел во Париз мина во знакот на провокациите од страна на двете навивачки групи, овојпат ситуацијата ескалираше.

Миланските хулигани наиде на групата навивачи кои допатуваа од Париз. Двете навивачи групи се судрија, си разменија удари со предмети кои им се најдоа на патот и направија хаос.

Според информациите, најлошо мина еден навивач од Париз. Се работи за 34-годишник кој во тепачката беше прободен со нож и е во критична состојба.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО