Sunday, June 16, 2024
29.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Израелци упаднаа во бегалскиот камп – демолираат дом на момче (14) бидејќи убил полицаец

-Реклама-

алестинските медиуми јавуваат дека голем број израелски сили се наоѓаат во бегалскиот камп Шуфат, северно од Ерусалим, каде што ја уриваат семејната куќа на тинејџер обвинет за смртоносен напад на граничен полицаец претходно оваа година, пишува The Times of Israel.

Реклама

На видеата споделени на социјалните мрежи се гледа како голем број војници влегуваат во кампот пеш во зори и ја опкружуваат зградата, наводно домот на Мухамед Залбани. Станува збор за 14-годишно момче кое со нож го избоде 22-годишниот граничен полицаец Асил Саваед додека вршел преглед на автобус на преминот Шуфат.

-Реклама-

-Реклама-

Судот ја одби жалбата на дејствието
Палестинците велат дека израелските сили ја опколиле областа додека се подготвуваат да ја урнат куќата или да ја направат неупотреблива. Подоцна зборуваше и израелската полиција. Тие потврдија дека испратиле голем број полицајци, гранични полицајци и војници на ИД во бегалскиот камп Шуфат во близина на Ерусалим за да го срамнат домот на напаѓачите.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Израелци упаднаа во бегалскиот камп – демолираат дом на момче (14) бидејќи убил полицаец

-Реклама-

алестинските медиуми јавуваат дека голем број израелски сили се наоѓаат во бегалскиот камп Шуфат, северно од Ерусалим, каде што ја уриваат семејната куќа на тинејџер обвинет за смртоносен напад на граничен полицаец претходно оваа година, пишува The Times of Israel.

Реклама

На видеата споделени на социјалните мрежи се гледа како голем број војници влегуваат во кампот пеш во зори и ја опкружуваат зградата, наводно домот на Мухамед Залбани. Станува збор за 14-годишно момче кое со нож го избоде 22-годишниот граничен полицаец Асил Саваед додека вршел преглед на автобус на преминот Шуфат.

Судот ја одби жалбата на дејствието
Палестинците велат дека израелските сили ја опколиле областа додека се подготвуваат да ја урнат куќата или да ја направат неупотреблива. Подоцна зборуваше и израелската полиција. Тие потврдија дека испратиле голем број полицајци, гранични полицајци и војници на ИД во бегалскиот камп Шуфат во близина на Ерусалим за да го срамнат домот на напаѓачите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО