Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Земјотрес регистриран во Македонија, еве каде е епицентарот (ФОТО)

-Реклама-

Попладнево е регистриран земјотрес во Македонија со јачина од 3,2 степени според Рихтер.

Реклама

Епицентарот на земјотресот е 12 километри југоисточно од Демир Капија.

-Реклама-

Длабочината е 7 километри.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Земјотрес регистриран во Македонија, еве каде е епицентарот (ФОТО)

-Реклама-

Попладнево е регистриран земјотрес во Македонија со јачина од 3,2 степени според Рихтер.

Реклама

Епицентарот на земјотресот е 12 километри југоисточно од Демир Капија.

Длабочината е 7 километри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО