Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Доајенот на српскиот ракомет почина на теренот среде натпревар!

-Реклама-

Тажната вест пристигна од Власотинце. Почина Спиридон Бошковиќ – Доне, доајенот на српскиот ракомет.

Реклама

Тој вчера за последен пат ги предводеше ракометарите на Власотинце во Куп-натпреварот на кој гостуваше екипата на Рудар од Костолац.

-Реклама-

Натпреварот не беше завршен бидејќи на полувремето почина легендарниот Доне. Брзата помош се обидела да укаже помош, но по 30-ина минути и официјално била објавена смртта на големиот ракометен работник.

-Реклама-

Доне е роден на 5 мај 1944 година во Власотинце. Основно училиште завршил во родниот град, а гимназија во Лесковац. Дипломирал на Факултетот за физичка култура во Белград.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Доајенот на српскиот ракомет почина на теренот среде натпревар!

-Реклама-

Тажната вест пристигна од Власотинце. Почина Спиридон Бошковиќ – Доне, доајенот на српскиот ракомет.

Реклама

Тој вчера за последен пат ги предводеше ракометарите на Власотинце во Куп-натпреварот на кој гостуваше екипата на Рудар од Костолац.

Натпреварот не беше завршен бидејќи на полувремето почина легендарниот Доне. Брзата помош се обидела да укаже помош, но по 30-ина минути и официјално била објавена смртта на големиот ракометен работник.

Доне е роден на 5 мај 1944 година во Власотинце. Основно училиште завршил во родниот град, а гимназија во Лесковац. Дипломирал на Факултетот за физичка култура во Белград.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО