Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Трагедија во Македонија: Во пожар во Македонија едно лице го загуби животот

-Реклама-

Седумдесет и седумгодишна жена (Б.Н.) е жртвата на пожарот што изби во куќа во селото Требеништа, општина Дебрца.

Реклама

Според информациите од охридската полиција, во куќата се наоѓале и нејзиниот 79-годишен сопруг и нејзината 70-годишна сестра која се здобила со повреди и со возило на Итната медицинска помош била пренесена во Општата болница во Охрид.

-Реклама-

Во гаснењето на пожарот интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, а увид на местото извршила увидна екипа предводена од јавен обвинител.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Трагедија во Македонија: Во пожар во Македонија едно лице го загуби животот

-Реклама-

Седумдесет и седумгодишна жена (Б.Н.) е жртвата на пожарот што изби во куќа во селото Требеништа, општина Дебрца.

Реклама

Според информациите од охридската полиција, во куќата се наоѓале и нејзиниот 79-годишен сопруг и нејзината 70-годишна сестра која се здобила со повреди и со возило на Итната медицинска помош била пренесена во Општата болница во Охрид.

Во гаснењето на пожарот интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, а увид на местото извршила увидна екипа предводена од јавен обвинител.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО