Friday, December 1, 2023
4.8 C
Skopje
spot_img

Уште едно пукање во локал во Македонија: Тешко ранети две лица, настрада и доставувач

-Реклама-

Вчеравечер во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29), осуденик од КПУ Штип, пуштен на отсуство, двајцата од Скопје.

Реклама

Полициски службеници излегле на местото и по извршен службен разговор било констатирано дека двете лица, сопственици на угостителски објект на подрачјето на Чаир, биле повредени од Е.Џ. и Е.Н., кои пукале со пиштол кон нив.

-Реклама-

Oткако претходно со закана одзеле пари и храна од лице кое било вработено во угостителскиот објект како доставувач, велат од МВР.

Од таму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

Уште едно пукање во локал во Македонија: Тешко ранети две лица, настрада и доставувач

Реклама

Вчеравечер во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29), осуденик од КПУ Штип, пуштен на отсуство, двајцата од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и по извршен службен разговор било констатирано дека двете лица, сопственици на угостителски објект на подрачјето на Чаир, биле повредени од Е.Џ. и Е.Н., кои пукале со пиштол кон нив.

Oткако претходно со закана одзеле пари и храна од лице кое било вработено во угостителскиот објект како доставувач, велат од МВР.

Од таму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО