Friday, April 19, 2024
12.8 C
Skopje

Најмалку осум повредени во сообраќајна несреќа во Македонија попладнево

-Реклама-

Осум лица се повредени во сообраќајна несреќа што денеска се случи пред 15 часот помеѓу патничко и товарно комбе на регионалниот пат Велес – село Извор.

Реклама

По укажаната прва помош, лицата се пренесени во Општата болница во Велес. Според првичните информации, како што пренесува МИА, лицата се здобиле со повреди на главата, но се надвор од животна опасност.

-Реклама-

Портпаролката на Општата болница Велес, Елена Левкова-Ќулумова, за МИА информира дека во болницата сè уште се вршат прегледи на донесените осум лица и на уште неколкумина повредени во сообраќајната несреќа кои во болницата дошле сами.

-Реклама-

Екипи на Секторот за внатрешни работи Велес се на терен и вршат увид на местото на несреќата. Поради несреќата, регионалниот пат Велес – село Извор беше блокиран за сообраќај, а од 17:00 часот се одвива наизменично, информираат од АМСМ.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Најмалку осум повредени во сообраќајна несреќа во Македонија попладнево

Реклама

Осум лица се повредени во сообраќајна несреќа што денеска се случи пред 15 часот помеѓу патничко и товарно комбе на регионалниот пат Велес – село Извор.

По укажаната прва помош, лицата се пренесени во Општата болница во Велес. Според првичните информации, како што пренесува МИА, лицата се здобиле со повреди на главата, но се надвор од животна опасност.

Портпаролката на Општата болница Велес, Елена Левкова-Ќулумова, за МИА информира дека во болницата сè уште се вршат прегледи на донесените осум лица и на уште неколкумина повредени во сообраќајната несреќа кои во болницата дошле сами.

Екипи на Секторот за внатрешни работи Велес се на терен и вршат увид на местото на несреќата. Поради несреќата, регионалниот пат Велес – село Извор беше блокиран за сообраќај, а од 17:00 часот се одвива наизменично, информираат од АМСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО