Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Почина холивудската легенда

-Реклама-

Џон Бејли, холивудскиот кинематографер кој беше претседател на Академијата за филмски уметности и науки од 2017 до 2019 година, почина во петокот во Лос Анџелес. Имаше 81 година.

Реклама

Веста за смртта ја објави неговата сопруга Керол Литлтон во соопштението објавено од академијата во петокот.

-Реклама-

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Почина холивудската легенда

-Реклама-

Џон Бејли, холивудскиот кинематографер кој беше претседател на Академијата за филмски уметности и науки од 2017 до 2019 година, почина во петокот во Лос Анџелес. Имаше 81 година.

Реклама

Веста за смртта ја објави неговата сопруга Керол Литлтон во соопштението објавено од академијата во петокот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО