Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Вртоглава сума на пари: Александра Пријовиќ јавно се пофали колку заработила од последниот албум

-Реклама-

Пријовиќ заработила баснословна сума на пари од песните од нејзиниот последен албум.

Реклама

Александра Пријовиќ со месеци е на насловните страници поради големиот успех на турнеите низ регионот. И додека пишуваат за концертите, стајлингот, емоциите и атмосферата што се случува во преполните сали, многумина се прашуваат колку пејачката ќе заработи од турнејата.

-Реклама-

Иако имаше многу шпекулации за нејзината заработка, па бројките се движеа од половина милион евра по град до 900.000 евра, Александра не се огласи, но сега на својот Инстаграм профил јавно ја сподели информацијата дека нејзиниот албум кој е објавен во средината на ова досега е прегледана 150.000.000 пати.

-Реклама-

Ако се земе предвид дека нејзиниот канал на YouTube е монетизиран и дека песните се во нејзина сопственост, Пријовиќ заработила огромна сума на пари од музичката платформа. Како што може да се види на интернет, од еден милион прегледи на споменатата платформа, изведувач може да заработи 1.000 евра, што значи дека Александра само од YouTube заработила дури 150.000 евра.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Вртоглава сума на пари: Александра Пријовиќ јавно се пофали колку заработила од последниот албум

-Реклама-

Пријовиќ заработила баснословна сума на пари од песните од нејзиниот последен албум.

Реклама

Александра Пријовиќ со месеци е на насловните страници поради големиот успех на турнеите низ регионот. И додека пишуваат за концертите, стајлингот, емоциите и атмосферата што се случува во преполните сали, многумина се прашуваат колку пејачката ќе заработи од турнејата.

Иако имаше многу шпекулации за нејзината заработка, па бројките се движеа од половина милион евра по град до 900.000 евра, Александра не се огласи, но сега на својот Инстаграм профил јавно ја сподели информацијата дека нејзиниот албум кој е објавен во средината на ова досега е прегледана 150.000.000 пати.

Ако се земе предвид дека нејзиниот канал на YouTube е монетизиран и дека песните се во нејзина сопственост, Пријовиќ заработила огромна сума на пари од музичката платформа. Како што може да се види на интернет, од еден милион прегледи на споменатата платформа, изведувач може да заработи 1.000 евра, што значи дека Александра само од YouTube заработила дури 150.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО