Friday, April 19, 2024
12.8 C
Skopje

Повторно пукање во Македонија, едно лице е рането

-Реклама-

Млад маж од кумановското село Черкези повредил сограѓанин, вчера, при пукање со пиштол на семејна веселба.

Реклама

МВР информира дека вчера попладне во 17.15 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово е лишен од слобода Е.Г.(29) од Куманово и од него е одземен пиштол.

-Реклама-

Според пријавеното на семејна веселба истиот ден во с. Черкези, Кумановско од пиштол испукал неколку куршуми, при што го повредил Е.М.(25) од Куманово.

-Реклама-

За настанот е известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Повторно пукање во Македонија, едно лице е рането

Реклама

Млад маж од кумановското село Черкези повредил сограѓанин, вчера, при пукање со пиштол на семејна веселба.

МВР информира дека вчера попладне во 17.15 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово е лишен од слобода Е.Г.(29) од Куманово и од него е одземен пиштол.

Според пријавеното на семејна веселба истиот ден во с. Черкези, Кумановско од пиштол испукал неколку куршуми, при што го повредил Е.М.(25) од Куманово.

За настанот е известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО