Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

(ВИДЕО) ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА, ДИРЕКТЕН СУДИР НА АВИОН И АВТОМОБИЛ! Авионот се излизгал од пистата на аеродромот во Тексас и излетал на патот

-Реклама-

Експериментален мал авион „Lanker IV-P Propjet“ (N751HP) претрпе значителна штета во несреќа што се случи на аеродромот „Aero Country“ во Мекини, Тексас, САД.

Реклама

На веб-страницата aviation24.be, која ја објави веста, се наведува дека две лица кои биле во леталото и едното во автомобилот се полесно повредени.

-Реклама-

Се наведува дека првичните информации укажуваат дека авионот имал проблеми со притисокот за време на летот.

-Реклама-

Поради ова, изведено е ненадејно спуштање на помала височина додека леталото се приближувало кон аеродромот.

По еден круг околу него, авионот слетал на пистата, но излетал од него на патот и удрил во автомобил што се движел таму.

(Kurir.rs/Aviation24.be) Погледнете:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА, ДИРЕКТЕН СУДИР НА АВИОН И АВТОМОБИЛ! Авионот се излизгал од пистата на аеродромот во Тексас и излетал на патот

-Реклама-

Експериментален мал авион „Lanker IV-P Propjet“ (N751HP) претрпе значителна штета во несреќа што се случи на аеродромот „Aero Country“ во Мекини, Тексас, САД.

Реклама

На веб-страницата aviation24.be, која ја објави веста, се наведува дека две лица кои биле во леталото и едното во автомобилот се полесно повредени.

Се наведува дека првичните информации укажуваат дека авионот имал проблеми со притисокот за време на летот.

Поради ова, изведено е ненадејно спуштање на помала височина додека леталото се приближувало кон аеродромот.

По еден круг околу него, авионот слетал на пистата, но излетал од него на патот и удрил во автомобил што се движел таму.

(Kurir.rs/Aviation24.be) Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО