Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Денес и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

-Реклама-

Министерството за внатрешни работи информира дека денес и утре, поради посета на делегација предводена од претседателот на Народното собрание на Република Бугарија, Росен Желјазков, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците во централното подрачје на Скопје.

Реклама

Во соопштение, од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Денес и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

-Реклама-

Министерството за внатрешни работи информира дека денес и утре, поради посета на делегација предводена од претседателот на Народното собрание на Република Бугарија, Росен Желјазков, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците во централното подрачје на Скопје.

Реклама

Во соопштение, од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО