Tuesday, April 16, 2024
27.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ СРБИЈА УТРИНАВА : Маж се самоуби откако ја убил сопругата и ја ранил љубовницата

-Реклама-

Маж рано утринава со огнено оружје ранил жена во Крушевац, а потоа по два часа во близина на Кукљин ја убил и сопругата, потврди сигурен извор за РТС. Се претпоставува дека напаѓачот потоа се самоубил во близина на Милутовац, село во околината на Трстеник, од каде што потекнува.

Реклама

Како што дознава РТС, утрово во 6 часот и 45 минути пред станбена зграда во крушевската населба Расадник, маж со огнено оружје пукал во жена за која се верува дека е негова љубовница.

-Реклама-

Таа била повредена со прострелна рана во главата и била пренесена во ургентниот центар на Општата болница Крушевац.

-Реклама-

Како што е потврдено, пациентот е во тешка состојба и се наоѓа на одделението за интензивна нега на хирургијата Крушевац.

Два часа подоцна, нешто пред 9 часот, истиот човек со огнено оружје пукал во сопругата на патот Јасика-Кукљин.

Жената се здобила со прострелна рана во главата, а екипите на итната помош констатирале смрт на местото на настанот.

Како што јави РТС, маж е пронајден мртов кај Милутовац. Засега се претпоставува дека се работи за истиот човек кој по злосторството извршил самоубиство.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ СРБИЈА УТРИНАВА : Маж се самоуби откако ја убил сопругата и ја ранил љубовницата

Реклама

Маж рано утринава со огнено оружје ранил жена во Крушевац, а потоа по два часа во близина на Кукљин ја убил и сопругата, потврди сигурен извор за РТС. Се претпоставува дека напаѓачот потоа се самоубил во близина на Милутовац, село во околината на Трстеник, од каде што потекнува.

Како што дознава РТС, утрово во 6 часот и 45 минути пред станбена зграда во крушевската населба Расадник, маж со огнено оружје пукал во жена за која се верува дека е негова љубовница.

Таа била повредена со прострелна рана во главата и била пренесена во ургентниот центар на Општата болница Крушевац.

Како што е потврдено, пациентот е во тешка состојба и се наоѓа на одделението за интензивна нега на хирургијата Крушевац.

Два часа подоцна, нешто пред 9 часот, истиот човек со огнено оружје пукал во сопругата на патот Јасика-Кукљин.

Жената се здобила со прострелна рана во главата, а екипите на итната помош констатирале смрт на местото на настанот.

Како што јави РТС, маж е пронајден мртов кај Милутовац. Засега се претпоставува дека се работи за истиот човек кој по злосторството извршил самоубиство.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО