Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Тажна вест ја потресе Македонија: Почина бездомникот Сефедин Куртиши – со денови лежеше болен и неподвижен под отворено небо

-Реклама-

Во дворот на Општата болница во Куманово е пронајден починат Сефедин Куртиши (56) од Куманово, кој со сериозни здравствени проблеми и запуштен талкаше по кумановските улици.

Реклама

Тој во петокот самоволно го напуштил Психијатриското одделение на Кумановската болница, по што повторно останал на улица на ниските температури.

-Реклама-

„Во 07.20 часот, во СВР Куманово било пријавено дека во кругот на Општа болница Куманово бил пронајден починат С. К. (56), бездомник од Куманово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тажна вест ја потресе Македонија: Почина бездомникот Сефедин Куртиши – со денови лежеше болен и неподвижен под отворено небо

-Реклама-

Во дворот на Општата болница во Куманово е пронајден починат Сефедин Куртиши (56) од Куманово, кој со сериозни здравствени проблеми и запуштен талкаше по кумановските улици.

Реклама

Тој во петокот самоволно го напуштил Психијатриското одделение на Кумановската болница, по што повторно останал на улица на ниските температури.

„Во 07.20 часот, во СВР Куманово било пријавено дека во кругот на Општа болница Куманово бил пронајден починат С. К. (56), бездомник од Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО