Tuesday, May 21, 2024
21.8 C
Skopje

Полициските службеници влегоа и направија претрес во Прилеп, кај 45 годишно лице е пронајдена дрога

-Реклама-

Полициските службеници влегоа и направија претрес во Прилеп. ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Реклама

На 14.11.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Н.(45) од Прилеп.

-Реклама-

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја.

-Реклама-

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Полициските службеници влегоа и направија претрес во Прилеп, кај 45 годишно лице е пронајдена дрога

-Реклама-

Полициските службеници влегоа и направија претрес во Прилеп. ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Реклама

На 14.11.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Н.(45) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО